koronawirus-baner

Wieści z Ośrodka Muzealno-Edukacyjnego

muzeum1

Wystawy Ośrodka Muzealno-Edukacyjnego w Słońsku w szybkim tempie nabierają ostatecznych kształtów, kolorów i dźwięków. Każdego tygodnia montowane są nowe elementy wyposażenia i wystroju: lampy, meble, projektory, ekrany… Ponadto pracujemy nad przeróżnymi treściami, na których będą bazować aplikacje edukacyjne i gry multimedialne.

Ciekawie zapowiada się gra, której bohaterem jest krwawodziób – mieszkaniec nadwarciańskich łąk. Zadaniem użytkownika będzie sterowanie postacią ptaka i jednoczesne zbieranie pożywienia. Trzeba jednak uważać na niebezpieczeństwa.

Wystarczy chwila nieuwagi i krwawodziób może stać się kolacją dla sokoła wędrownego. Kolejną przeszkodą są psy biegające bez smyczy. Wywołują u ptaków dużo stresu, który skutkuje ucieczką i pozostawieniem piskląt bez opieki. Dlatego przebywając na terenie Parku Narodowego „Ujście Warty” należy przestrzegać zasad i nie wypuszczać psa bez smyczy. Spacerowanie z psem możliwe jest tylko na obszarze Obwodu Ochronnego Polder Północny-Witnica. Gracz powinien trzymać się też z daleka od turystów i wędkarzy. Ludzie mogą zaniepokoić krwawodzioba i przeszkodzić mu w spokojnym żerowaniu.

Wcielając się na moment w krwawodzioba, zwiedzający przekonają się z iloma niebezpieczeństwami musi on sobie radzić każdego dnia. Warto o tym pamiętać ruszając na szlaki Parku Narodowego „Ujście Warty” i nie sprawiać mu dodatkowych kłopotów.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo