koronawirus-baner

tutaj kupisz zdrowe jedzenie!

azRolnicy z Pomorza Zachodniego i Wielkopolski uruchomili platformę, na której będzie można sprzedawać swoje własne wyroby spożywcze. Liczą, że rolnicy w całej Polsce przyłączą się do akcji i wypromują modę na zdrowe jedzenie. Kiedy przyszła epidemia, podjęli decyzję o zbudowaniu platformy, która będzie wspierała małych producentów żywności, rolników, czy pasjonatów dobrego smaku okazyjnie sprzedających swoje przetwory. 

Sprzedawcy i nabywcy platformę znajdą pod adresem www.alezdrowo.pl a o tym, że warto - przekonują nie tylko produkty, ale sami pomysłodawcy akcji. A warto - polecamy!

Lubimy zdrowo i smacznie zjeść – uśmiecha się jeden z pomysłodawców platformy, Grzegorz Matławski, pochodzący z niewielkiego Gryfina. – Wybuch epidemii i wprowadzone obostrzenia sanitarne uświadomiły nam, że wielu przedsiębiorców, w tym rolników, zostało mocno ograniczonych jeśli chodzi o możliwość sprzedaży swoich produktów. W mediach społecznościowych zaczęły powstawać rozmaite grupy wsparcia i wymiany informacji, ale z przyjaciółmi wciąż czułem pewien niedosyt – tłumaczy.

Platforma jest już dostępna, można na niej kupić między innymi tłoczone soki, tradycyjne sery, miody, dżemy, przyprawy a nawet ekologiczne smakołyki z Grecji: Kiedy zaczęliśmy mówić o naszym pomyśle, zostaliśmy dostrzeżeni przez producentów ekologicznych produktów w Grecji, za pośrednictwem naszej platformy można kupić bezglutenowe przyprawy, w tym wspaniałe oregano zbierane na zboczach góry Olimp – mówi Grzegorz Matławski.

Producenci, którzy już wystawili do sprzedaży swoje produkty, namawiają do zakupów. Liczą, że polskie rolnictwo dostanie wsparcie ze strony indywidualnych klientów, tym bardziej, że trwająca epidemia wciąż wymaga dużej ostrożności. Pomysłodawcy zachęcają również rolników do wystawiania produktów do sprzedaży, można to zrobić całkowicie bezpłatnie: Chcemy pokazać i przypomnieć, jak świetnie smakuje polska żywność – mówi Grzegorz Matławski. – I co najważniejsze, dobra żywność wcale nie musi być droga – komentuje.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo